DALYVAUJAME TRANSPARENCY INTERNATIONAL LIETUVOS SKYRIAUS SU EDU VILNIUS DALYVAUJAMOJO BIUDŽETO PROJEKTO VYKDYME

2023 03 10
| atnaujinta 2023 03 10

Kovo 10 d. įvyko TRANSPARENCY INTERNATIONAL Lietuvos skyriaus kartu su EDU Vilnius organizuotas pirmasis susitikimas su progimnazijos 5-7 klasių moksleiviais apie dalyvaujamojo biudžeto vykdymą. Pirmiausia mokyklos direktorė Edita Ružinskienė supažindino mokinius su progimnazijos biudžetu. Susitikime dalyvavusios TILS iniciatyvų koordinatorės paaiškino mokiniams, kas yra dalyvaujamasis biudžetas, nuo ko reiktų pradėti, kas yra tvarumas. Toliau vyko kūrybinės dirbtuvės „Ką norėtum pakeisti savo mokykloje: tam turi 500 eurų?”. Mokiniai diskutavo, rašė siūlymus, ką norėtų įgyvendinti dalyvaudami šiame projekte. Kitas etapas TILS koordinatorės sugrupuos mokinių idėjas ir pateiks progimnazijos konsultacinei grupei. Toliau laukia mokinių pasiūlytų idėjų aptarimas, „idėjos formos“ pildymas, pristatymas ir balsavimas.

Vykdant dalyvaujamąjį biudžetą, puikiai žinome, kad gerėja mokinių finansinis, pilietinis raštingumas. Vaikai sužino, kaip sudaromas organizacijos biudžetas, mokosi dalyvauti sprendimų priėmime, būti atsakingais už priimtus sprendimus. Dalyvaujamasis biudžetas sudaro sąlygas konstruktyviam mokinių, mokytojų bei mokyklos vadovų bendradarbiavimui.