Gegužės 29-oji diena, STEAM projekto “Gyvenimui mokomės” diena, kurios laukėme visus metus!

2023 05 30
| atnaujinta 2023 05 30

Ryte susirinkome prie progimnazijos ir pajudėjome link Dzūkijos. Pirmas sustojimas Kalniškės miške, kuriame vyko vienas didžiausių Lietuvos partizanų mūšių su reguliariąja sovietų kariuomene. Po to sustojame Šeštokų geležinkelio stotyje, iš kurios 1941 m. birželio 14-ąją buvo pradėta žmonių tremtis į Sibirą, o atkūrus Lietuvos nepriklausomybę Šeštokai tapo Lietuvos vartais į Europą. Savo edukacinę kelionę užbaigiame Aštriosios Kirsnos dvare, kuris 1997 m. įrašytas į Kultūros vertybių registrą. Grožėjomės saikingai klasicistiniais, griežtai simetriškais rūmų fasadais.

Sužinoję daug naujos ir įdomios informacijos keliaujame toliau “Dzūkijos perlas” sodybos link. Atvykę įsikuriame ir sėdame pietauti: gardžios sriubytės bei ant laužo keptų šašlykų. Po pietų imame knygą į rankas ir pasineriame į užburianti pasaulį. Netrunka ateiti ir pavakarių laikas, suvalgę puikaus pyrago kimbame į darbą – kepame Dzūkiškas bandas. Nors ir pirmas kartas, rezultatus puikus skanaujame ir džiaugiamės savo darbo vaisiais!

Pirmoji diena kupina veiklų ir įspūdžių, nors ir jaučiamės pavargę, bet esame laimingi. Einame ilsėtis, nes rytoj laukia dar viena kupina veiklų bei įspūdžių diena.