Kurkime geresnį internetą kartu!

2021 02 18
| atnaujinta 2021 08 28

2021 m. vasario 9 d. daugelyje pasaulio šalių buvo minima Saugesnio interneto diena. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Progimnazijoje įvairios saugesnio interneto veiklos vyko visą savaitę, vasario 8–12 dienomis. Klasės valandėlėse mokiniai gvildeno aktualias temas: kaip reaguoti į internetinės patyčias; kokie pavojai slypi socialiniuose tinkluose; sužinojo, kaip išmokti planuoti savo laiką žaidžiant internetinius žaidimus. Aštuntokai kūrė saugaus interneto naudojimosi taisykles. Pradinių klasių mokiniai susipažino su garbingo elgesio internete kodeksu; žiūrėjo edukacines pamokėles, kuriose Draugiško interneto meškiukas pasakojo, kaip internete būti saugesniems. Dalyvavo piešinių konkurse „Draugiškas internetas“.

Vaikų psichologės Eglės Gudelienės patarimus, kaip pastebėti ir gebėti kontroliuoti savo priklausomybę nuo interneto, išklausė ir mokinių tėvai.

Šios savaitės renginiai priminė mokiniams, kad tik kartu galime sukurti geresnį ir saugesnį internetą.